Šťastný pre seba

Autor: Patrícia Hlaváčová | 6.7.2016 o 10:25 | Karma článku: 1,73 | Prečítané:  399x

Šťastie je stav spokojnosti so životom, sebou samým. Šťastie zodpovedá najväčšej vnútornej spokojnosti s podmienkami vlastného bytia, plnosti a pochopenia života. 

Áno. Takto znie oficiálna definícia šťastia. Všetci sa za ním náhlia a majú túžbu vlastniť ho. Čo je však zaujímavé, je to, že ho má každý. Práve tu a teraz. Zvyčajne sa náhlime za vecami, ktoré v skutočnosti nepotrebujeme a z našej cesty nám práve odchádza snaha byť úprimne šťastný. Očakávame veľké veci, zatiaľ čo tie malé berieme za samozrejmosť. Sme šťastní na povel a skutočné pocity nechávame v úzadí. Spĺňame isté očakávania a kritéria, ktoré dnešná doba nastavila. Bojíme sa odmietnutia, strachu z neúspechu či nedostatočného pochopenia. Nedávny článok o tom, že druhým najrozšírenejším dôvodom úmrtia po rakovine bude depresia. Padáme do temna a nekonečna vlastných nedostatkov. Pocity viny nabrali väčšiu hodnotu ako odvaha stať sa lepším. 

Nič také ako beznádejná situácia neexistuje. Vždy máme možnosť výberu. 

Dovoľ si byť šťastný práve teraz. Šťastný pre seba. Na nikom inom nezáleží. 

Myslíme si, že vlastniť dokonalý život musí byť úžasné, ale on neexistuje. Za každým dňom sa skrýva mnoho povinností, emócií a myšlienok. A nie vždy sú len šťastné. Zameraj sa nato čo ťa robí šťastným a prejdi so silou okolo ľudí či vecí, ktoré ti istým spôsobom toho viac berú ako zanechávajú.

Čas prináša mnoho zmien a možností posunúť sa vpred. Je len na tebe ako ho využiješ. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Dávajte pozor, kam šliapete. Bitka o Mosul sa vlastne len začala

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Vojna proti Islamskému štátu už dávno nie je bojom o územie

Región bude krvácať dlhé roky.


Už ste čítali?