Vzdal si to

Autor: Patrícia Hlaváčová | 29.7.2016 o 21:22 | (upravené 31.7.2016 o 11:50) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  273x

Pretože už máš za sebou dlhú cestu. V momentálnom svete plného porovnávania a rôzne daných kritérií si si povedal, že stačilo. Si tu už len sám za seba.  

 Stačilo toľko pádov, výčitok a ponižovania. Tak radšej si to vzal. Pre dnešok a nasledujúce dni. Povedal si, že nemá cenu skúšať ďalej. Už viac nie. 

Nežijeme z povinnosti, ale z túžby žiť. Možno si pri týchto riadkoch hovoríš, že si zažil veľa zla a krivdy o ktorých nikto nič nevie. No ver, že nie si sám. Nie každý idúci človek ti vyrozpráva do podrobna svoj príbeh. Je pravda, že práve ľudia o ktorých by si to nikdy nepovedal, majú najväčšie pochybnosti o správnosti svojho života. Chcel si pomôcť, no pri zistení, že nedokážeš pomôcť ani sám sebe si to vzdal. Vzdal a odhodil svoju nádej pre lepší čas. Nie je hanba zlyhať, ale nepriznať si to. Prečítal si mnoho motivačných riadkov a videl nespočetne veľa obrázkov vyjadrujúcich motiváciu do lepšieho života. No ty si to len videl. Ty si to len čítal. Len. Nevzal si si to za svoje. Za stenami sa obzeráš a porovnávaš svoj život a hodnoty s inými ľuďmi. Si si istý, že to nie je fér. Nezaslúžil si si toľko trápenia. No samozrejme, len sa pozri kde si teraz. Pozeráš sa dozadu a žiješ minulými dňami. 

Každý verí, že máme šancu na zmenu. Tak ju využi. Len vo svoj prospech. Nikto iný ju za teba nevyužije. Si tým koho zo seba robíš a žiješ tak ako si si to sám vytvoril. 

Možno si hovoríš je neskoro, mal som zmeniť niečo vtedy a teraz je už neskoro. To je klamstvo, ktoré ti bráni v uskutočnení skutočného šťastia. Hovoríš si, že si sa mal napríklad lepšie učiť a mal by si lepšiu prácu, lepší život. Opäť hlúposť. Aj z hlupáka vie byť úspešný človek. 

Všetko je len tu. V tvojej hlave. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Vrátia vám sluch a narovnajú krivý palec. Čudné inzeráty lákajú na šmejdy

Načúvací prístroj alebo strojček, ktorý narovnáva krivý palec na nohe, by si ľudia mali vyberať u lekára, nie v inzerátoch.

TECH

Vidíte na obrázku cikcakovité čiary? Môžete zažiť slepotu

Zakrivená slepota nie je diagnóza, spôsobuje ju evolúcia.


Už ste čítali?